Povodom obeležavanja Svetskog dana osoba sa invaliditetom, Udruženje za pomoć i unapređenje položaja dece i mladih sa smetnjama u razvoju ”Osmeh na dlanu” Kruševac, u partnerstvu sa Udruženjem za pomoć osobama sa autizmom Kruševac realizovalo je humanitarnu izložbu radova izrađenih na radionicama po projektu ”Svi smo različiti ali jednako važni” odobrenom na konkursu za implementaciju Lokalnog akcionog plana za mlade grada Kruševca, uz podršku Kancelarije za mlade Kruševac, a koji finansira Grad Kruševac.



“Ova izložba radova bila je završna projektna aktivnost, pod nazivom ”Svi smo različiti ali jednako važni” kako bismo pokazali da, uz pruženu šansu i podršku, naši članovi mogu mnogo postići i biti srećni u svom okruženju.” – kažu organizatori. “Na izložbi su se mogli videti magneti različitih oblika sa fotografijama znamenitosti grada, ukrašeni drveni predmeti, medenjaci, deo novogodišnjih ukrasa, ukrasi od tekstila, a u koje je uloženo puno truda i ljubavi, svako prema svojim mogućnostima, kako bismo dokazali da možemo da budemo društveno korisni članovi lokalne zajednice.” – dodaju iz udruženja “Osmeh na dlanu”.
Izložbu su posetili Ivan Parezanović, pomoćnik gradonačelnice, koji je razgovarao sa roditeljima i članovima udruženja o uslovima i radu udruženja i podršci Grada Kruševca, kao i Vanja Rakić, predstavnik Kancelarije za mlade Kruševac.